Ar domu par nākotni

KKP iniciēja apsaimniekošanas maksas paaugstināšanu, lai novērstu kritiskās situācijas. Vairākām ēkām nepieciešams jumta remonts, fasādes plaisu aizdarīšana, ārdurvju nomaiņa, balkonu stiprināšana, skursteņu remonts un citi obligāti veicamie apsaimniekošanas darbi.

Atbilstoši normatīvo aktu prasībām KKP katru gadu līdz 15. oktobrim dzīvojamām mājām, kuru dzīvokļu īpašnieku sabiedrība vai ar dzīvokļu īpašnieku savstarpēju līgumu pilnvarota persona ar nodošanas un pieņemšanas aktu nav pārņēmusi pārvaldīšanā un apsaimniekošanā dotos īpašumus, sagatavo mājas uzturēšanas un apsaimniekošanas izdevumu aprēķinu nākamajam kalendārajam gadam. Ar aprēķināto pārvaldīšanas un apsaimniekošanas maksu dzīvokļu īpašnieki tiek informēti rakstiski, un, lai kaut ko mainītu, 30 dienu laikā no šī paziņojuma saņemšanas brīža kopīpašniekiem ir tiesības sasaukt sapulci un lemt savādāk.

Apsaimniekošanas maksas noteikšanai tiek ņemts vērā apsaimniekošanas līdzekļu uzkrājums un nepieciešamo remontdarbu apjoms mājas tehniskā stāvokļa saglabāšanai vai uzlabošanai nākamajā periodā.

KKP Īpašumu apsaimniekošanas daļas vadītājs Dzintars Rušmanis informē: “No šā gada 1. janvāra apsaimniekošanas maksa ir paaugstināta 27 mājām Kuldīgas novada pagastos un 9 Kuldīgas pilsētā. Atsevišķās mājās plānotu defektu novēršanai termiņš pagarināts līdz pat 5 gadiem, bet jumta segumu renovācijai atkarībā no to stāvokļa no 5 līdz 10 gadiem. Sadārdzinājums viena dzīvokļa ikmēneša maksājumos vidēji ir 9,87 eiro, kas, ņemot vērā iedzīvotāju finansiālo stāvokli, ir diezgan būtisks, vēl jo vairāk, ka daudzi dzīvokļi stāv tukši, bet īpašnieki aizbraukuši un dzīvo citur.”

Dz.Rušmanis uzsver, ka arguments pārņemt māju apsaimniekošanā pašiem, lai būtu mazāk jāmaksā, nav tālredzīga namīpašnieka spriedums. “Neveicot kaut minimālus remontdarbus, šīs daudzdzīvokļu mājas degradēsies līdz pakāpei, ko sauc par avārijas stāvokli. Avārijas stāvoklī esošo daudzdzīvokļu māju īpašnieki jebkurā laikā var saņemt vēstuli no būvvaldes ar aicinājumu nekavējoties no ēkas izvākties un uzsākt remontdarbus. Lai tas tā nenotiktu, un notikumi mūs nepārsteigtu nesagatavotus, KKP ne tikai apseko, plāno un dara, bet aicina arī iedzīvotājus būt vērīgiem un pat par vismazākajām aizdomām par ēkas tehnisko stāvokli informēt nekavējoties,” saka speciālists.

Jāpiebilst, ka šis Domes lēmums neattiecas uz pašvaldības dzīvokļiem, kas ir izīrēti kā sociālie dzīvokļi.

Paaugstinātā īres maksa pašvaldībai piederošajiem dzīvokļiem Kuldīgā un Kuldīgas novadā stāsies spēkā ar 2016. gada 1. maiju.

ANITA ZVINGULE