Pieteikums finansējumam pārbaudes veikšanai tiltam pār Ventu

Finansējums nepieciešams, lai veiktu tilta galveno inspekciju, kuras uzdevums ir noteikt tilta bojājumus un defektus, kas var ietekmēt tilta normālu funkcionēšanu.

Pamatojoties uz tilta restaurācijas norādījumiem tilta ekspluatācijai un uzturēšanai, plānots veikt tilta elementu un nesošo konstrukciju tehniskā stāvokļa vizuālo inspekciju, bojājumu dokumentēšanu un tilta konstrukciju tehniskā stāvokļa izvērtējumu, pieaicinot sertificētu būvinženieri.

Tilta galveno inspekciju veic reizi piecos gados. Galvenās inspekcijas apjomu nosaka Latvijas valsts būvnormatīvi un standarti – LVS 190-11 “Tilta inspekcija un pārbaude ar slodzi”.

Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijai prasītais finansējums ir EUR 3049,20.

Tilts būvēts no 1873. līdz 1874. gadam. Tas sastāv no 7 ķieģeļu velvju laidumiem. Jau 20. gadsimta 90. gadu beigās tiltam bija nepieciešama apjomīga restaurācija. 2007. gada augustā pēc Kuldīgas pilsētas Domes pasūtījuma tika uzsākti restaurācijas darbi. Pēc saskaņotā projekta tika veikta tilta nestspējas nostiprinošo būvkonstrukciju un inženierkomunikāciju rekonstrukcija, kā arī daļēji atjaunota tilta ārējā apdare. 2008. gada 28. augustā pēc vairāk nekā gadu ilgas restaurācijas tilts tika oficiāli atklāts.

 

ANITA ZVINGULE