Kur ņemt smiltis?

14/01/2022

"Kurzemnieka" redakcijā vērsās lasītājs, kuram šoziem radies jautājums, kas, iespējams, daudziem Kuldīgā var būt aktuāls, proti, kur dabūt smiltis ietves kaisīšanai.

„Privātmāju iedzīvotājiem, kuru namiem blakus ir ietves, pašvaldība uzlikusi par pienākumu tās attīrīt no sniega un uzturēt tādas, lai nebūtu jābrien pa sniegu un kājas neslīdētu. Tas ir saprotams, un nav grūti to notīrīt, bet kur ņemt smiltis kaisīšanai? Galvaspilsētas dome šoziem aicināja iedzīvotājus pieteikties un saņemt maisu ar smiltīm, bet nav dzirdēts, ka arī Kuldīgā būtu šāda iespēja. Daudzviet ielu malās atrodas koka kastes ar smiltīm, bet vai iedzīvotāji drīkst no tām ņemt ietves kaisīšanai?”

Uzņēmuma "Kuldīgas komunālie pakalpojumi" pārstāve Anita Zvingule skaidro: ja kādam ietve jātīra un jākaisa, no smilšu kastēm materiālu šādam mērķim ņemt drīkst. Kopumā pilsētā ir 130 kastu, kurās ir smilts un sāls maisījums. A.Zvingule aicina būt godprātīgiem – paņemt tik daudz, cik vajag ietves uzturēšanai, jo citiem mērķiem tas tāpat nederēšot.

Alberts Dinters