Kuldīga valsts svētkiem gatava

12/11/2021

Tuvojoties Lāčplēša dienai un Latvijas 103. gadadienai, “Kuldīgas komunālie pakalpojumi” pie daudzu pilsētas ēku durvīm tradicionāli izlikuši priežu vītnes, kas apvītas ar sarkanbaltsarkanā karoga lenti.

Zaļumsaimniecības vadītāja Dzintra Strazda stāsta: „Lai izveidotu labu vītni, jāizvēlas pareizie priežu zariņi, un šeit derēs no vecākām priedēm.” Šogad nepieciešamība ievērot distanci šo darbu apgrūtinājusi, nav palīdzējis arī aukstais laiks. „Bet mūsu cilvēki ir norūdījušies, jo tāpat dažādos laika apstākļos jāgrābj lapas. Līdz ar visām grūtībām šogad vītnes pinām mazāk. Iestādēm, kurām citus gadus esam tās veidojuši, iznāca atteikt, jo katrai sev nopušķot vienas durvis ir vieglāk, nekā mums to darīt lielā daudzumā, ievērojot epidemioloģiskās prasības.” Šogad uzpīti 33 metri priežu vītnes.

Ilggadējā zaļumsaimniecības strādniece Gunta Būdeniece saka: „Vītnes pinu jau gadiem. Tiem, kuri vēlas to darīt paši, iesaku likt tā kārtīgi, lai nejūk ārā, un nosiet ar stingru roku. Gadu gaitā tehnika nav mainījusies. Vienu vītni varam uzpīt vidēji 20 minūtēs.”

Attēlā: "Kuldīgas komunālo pakalpojumu" darbinieks Andis Neitāls izliek priežu vītni Liepājas ielā 17.

 

Lauras Vilertes teksts un foto, laikraksts “Kurzemnieks”, 12.11.2021.