Aicinām uz svētku tirgu “Dzīres Kuldīgā 2018”

17/07/2018

Vislabākā nedēļas nogale šovasar ir klāt, jo Kuldīga no 19. līdz 22. jūlijam svin “Dzīres Kuldīgā 2018”! SIA “Kuldīgas komunālie pakalpojumi” pārziņā ir vērienīgā svētku tirgus organizēšana, kas četras dienas norisināsies Liepājas ielā un 1905. gada ielā un parkā.

Tirgus darba laiks Liepājas ielā:

Ceturtdien, 19. jūlijā, 12.00 – 21.00;

Piektdien, 20. jūlijā, 9.00 – 21.00;

Sestdien, 21. jūlijā, 9.00 – 17.00;

Svētdien, 22. jūlijā, 9.00 – 19.00.

Tirgus darba laiks 1905. gada ielā un parkā:

Ceturtdien, 19. jūlijā, 12.00 – 01.00;

Piektdien, 20. jūlijā, 9.00 – 02.00;

Sestdien, 21. jūlijā, 9.00 – 21.00;

Svētdien, 22. jūlijā, 9.00 – 19.00.

No 19. līdz 22. jūlijam ar daudzveidīgiem pasākumiem Kuldīgas ielās, parkos un laukumos norisināsies jau divdesmit trešās “Dzīres Kuldīgā”. Programmu šogad bagātinās īpašie svētku viesi no Itālijas, Spānijas, Nīderlandes, Gruzijas, Armēnijas, Ukrainas un Lietuvas.

Plašajā svētku programmā ir atrodami gan tradicionāli pasākumi, bez kuriem “Dzīres” nav iedomājamas, gan arī vairāki jaunumi un izmaiņas. Nemainīgs palicis laiks, līdz cikiem katrā no “Dzīru” dienām norisināsies pasākumi – ceturtdien svinēsim līdz vieniem naktī, piektdien – līdz diviem, sestdien – līdz četriem rītā, bet svētdien “Dzīres” noslēgsies plkst. 19.00 ar Armēnijas Valsts džeza orķestra koncertu Rātslaukumā.

Par šī gada “Dzīru” vadmotīvu izvēlēta viegli vasarīgā taureņu tēma, tāpēc svētki sāksies ar taureņu krāšņajiem tēliem izrādē “Zīda taureņi”, ko pilsētas estrādē uzburs starptautiskā mākslinieku grupa “Corona” no Itālijas. Grupas “Corona” mākslinieki svētku laikā izrādīs arī otru izrādi par taureņu tēmu “Krāsainie taureņi”.

Trešo reizi “Dzīrēs Kuldīgā” uzstāsies ielu teātris “Pavana” no Nīderlandes. Svētku pastāvīgie apmeklētāji, iespējams, atcerēsies šīs trupas iepriekšējās izrādes “Krāsas” un “Strausi”. Šogad mākslinieki uz Kuldīgu būs atveduši ielu izrādi “Antilopes” – košos kostīmos tērpti mākslinieki atveidos biklās, bet ziņkārīgās antilopes un pārsteigs ar neapšaubāmu līdzību šiem dzīvniekiem, aicinot skatītājus uz saspēli un dialogu.

Ļoti neparastu ceļojošu ielu šovu svētku viesiem piedāvās kolektīvs “Factoria Circular” no Spānijas. Spāņu mākslinieki uz Kuldīgu atvedīs izrādi “Radafonia”, kuras ideja aizgūta no maģiskās izgudrojumu pasaules. Pilsētas ielās ripojošā milzu mehānisma metāliskajā vēderā muzicēs pieci virtuozi braucēji, radot iespaidu, ka ar mūzikas palīdzību rodas kustība.

Svētku piektdienas izskaņā viesi tradicionāli tiek aicināti uz koncertu pilsētas estrādē. Šogad “Dzīru” viesi varēs baudīt koncertuzvedumu “Liksim grīdai putēt!”. Turpinātas tiks arī citas “Dzīru” tradīcijas: superatrakcija “Zelta ikrs”, Alekšupītes skrējiens, Alekšupītes karnevāls, kā arī krāšņais un humora pilnais svētku gājiens cauri visai pilsētai.

Pilsētas dārzā svētku laikā piedāvās saturīgu atpūtu dažādām viesu grupām. Piektdienā tradicionāli dārza svētkos ballēsies seniori, sestdienas rītā pieaugušajiem tiks piedāvāts baudīt īpašo gaisotni pasākumā “Šampanietis brokastīs”, bet bērni pasākumā “Reiz bij’ tā” varēs ielūkoties omīšu un opīšu bērnības pasaulē. Savukārt naktī no sestdienas uz svētdienu, turpinot pērn iesākto tradīciju, Pilsētas dārzs kļūs sapņaini mītisks pasākumā “Taureņu pieskāriens”.

Aicinām iepazīties ar festivāla “Dzīres Kuldīgā  2018” bagātīgo pasākumu programmu!

Svētku programma

Bezmaksas stāvvietas

Visas Dzīru dienas, 19.–22. jūlijā, svētku viesu ērtībai darbosies bezmaksas stāvvietas Dzirnavu ielā 13 (pie Māras dīķa), Mucenieku ielā 20 (pie veikala “Maxima”), Mucenieku ielā 45 (bijušā krāmu tirgus teritorijā), Piltenes ielā 25 (pie ģimnāzijas stadiona), Kaļķu ielā 14 (“Mobile A” sētā), Akmeņu ielā un Krasta ielā. Svētkos būs pieejams arī stāvlaukums Raiņa ielā 21 pie Kuldīgas kultūras centra. Papildus stāvvietas invalīdiem būs izveidotas Pilsētas laukuma neaizslēgtajā daļā. Pašvaldības policija aicina viesus, kuri Kuldīgā iebrauks no Rīgas puses, automašīnas atstāt Pārventā (Stendes ielas visā garumā un Krasta ielā), veco Ventas tiltu šķērsojot ar kājām. Apmeklētājus aicinām izmantot tuvākās auto stāvvietas un doties uz norises vietu ar kājām.